לימוד רוסית – למה אני צריך את זה?

לימוד רוסית בארץ? זה נראה מוזר. למה ישראלי ירצה ללמוד רוסית? אפילו אני, מורה לרוסית, לא האמנתי שיהיו לי כל כך הרבה תלמידים. אז מהו אבטיפוס של תלמיד ישראלי? מה מביא אותו ללימודי רוסית? אספר לכם על מספר תלמידים שלי.

  • נישואין עם אישה רוסיה

תלמיד ישראלי שהתחתן עם בחורה רוסיה וניסה ללמוד את השפה דרך האינטרנט אך התייאש מהר מאוד. לימוד רוסית באינטרנט לא עזר לו. מאז עברו מספר שנים, ויום אחד ביקר אצל חברו לעבודה ושמע אותו מנהל שיחה ברוסית שוטפת. הוא הופתע מאוד! איך חברו, ישראלי כמוהו, יודע לדבר רוסית כל כך יפה? החבר סיפר לו כי הוא לוקח שיעורים פרטיים. מיד חזר לו הרצון, ששנים הסתתר בתת מודע. חשב: "אני אעשה הפתעה לאישתי לכבוד יום הולדתה שיחול בעוד שלושה חודשים"

וכך התחיל לימוד רוסית ואותיות ברוסית ,מבלי לגלות לאשתו. כעת הוא כבר לומד חודשיים (שני שיעורים בשבוע). לכבוד יום הולדתה, הוא כתב לה מכתב אהבה ברוסית והוא גם יודע לדבר בצורה שוטפת. קשה להאמין איך אפשר לדבר כל כך טוב אחרי חודשיים של לימוד, אך כנראה שהרצון להפתיע דירבן אותו. יש רק בעיה אחת – הוא מדבר בלי הפסקה מרוב התלהבות.
איך אשתו תגיב אספר בהזדמנות אחרת, כי יום ההולדת יחול רק בעוד כחודש…

  • תלמיד שרוצה לקרוא ספרים ברוסית

תלמיד נוסף, בן 45, למד רוסית אצל מורה פרטית, שאינו מדבר עברית ולכן הוא לא הצליח לקלוט את השפה. התלמיד התקשר אלי וקבע שיעור לפעם בשבועיים. אחר כך המשיך פעם בשבוע וכעת הוא לומד פעמיים בשבוע. היית לו מטרה ברורה – לימוד השפה הרוסית כדי לקרוא קלאסיקה ברוסית – בשפת המקור (הרמה הגבוהה ביותר של השפה).
בכדי להגיע לרמה כזו, צריך ללמוד לפחות חמש שנים. אבל למרות זאת, התחלנו לקרוא יחדיו ותרגמנו סיפורים של פושקין וצכ'וב. לאחר חצי שנה של לימודים פעמיים בשבוע הוא כבר קרא ספרי קלאסיקה ברוסית מבלי להיעזר במילון.

  • כולם מדברים רוסית בעבודה

תלמיד נוסף שאצלו בעבודה כולם מדברים רוסית החליט שגם הוא רוצה לדעת את השפה בעיקר בכדי לנהל שיחה עם חבריו לעבודה. לדוגמא, לשאול אותם :"קאק דילה?". ובשיעורים רצה לשוחח ברוסית. לימודי רוסית שלו לא היו לימודי דקדוק אך רצה שאתקן אותו. ניהלנו שיחות, סיפרנו איך עבר השבוע וגם קראנו עיתונים ותרגמנו אותם, עד שהעשיר את השפה שלו ברוסית וכבר יכל לנהל שיחה בצורה נכונה.

  • מורה בכיתה של תלמידים רוסיים

אישה אחת, מורה לאנגלית, הגיעה ללמוד רוסית, כי רוב הילדים בכיתתה דוברי רוסית. יום אחד, לאחר שכבר לקחה מספר שיעורים ברוסית, הילדים בכיתה דיברו רוסית באמצע השיעור (וחשבו שהמורה לא מבינה אותם) ולהפתעתם היא פתאום דיברה איתם ברוסית, כאילו היא מכירה את השפה מלידה. הילדים הופתעו מאוד. איך המורה שלנו למדה רוסית במשך מספר שבועות?! היו ילדים שלא הגיעו מספר ימים לבית ספר מרוב בהלה, והיו כאלה שניצלו את ההזדמנות ודיברו עם המורה ברוסית בהפסקות. לבסוף המורה שמחה כי היא הבינה על מה הילדים מפטפטים בשיעור אך הילדים לא ממש שמחו..

כפי שאתם רואים, לימוד רוסית הוא אינדיווידואלי מאוד. לכל אחד יש מטרות שונות ורמה שונה. היתרון הגדול בשיעורים פרטיים הוא בכך שהמורה יכולה לתת לכל אחד יחס אישי ולהתאים תוכנית לימודים לצרכים אישיים.

התקשרו עכשיו כדי לקבוע שיעור ראשון:

050-9070781