ללמוד רוסית – 4 טעויות של תלמיד מתחיל

למצוא מורה לרוסית זה כמו למצוא מורה רוחני. מסע ארוך שיכול להמשך מספר שנים.
כתבתי סיפור על בחור שרצה ללמוד רוסית והגיע אלי לשיעורים. לא בהכרח כל מה שכתוב כאן קרה לאותו הבחור, אך זה 100% אמת ובטוח קרה לאנשים אחרים שבסופו של דבר מגיעים לשיעורים שלי.

אז בואו נתחיל. סיפור טיפוסי – בחור צעיר מחליט להכיר בחורה רוסיה (ואולי לא אחת). אבל לא סתם להכיר! להרשים אותה! וזה כמובן ע"י ידע רוסית.

מילון

הוא הולך לחנות ספרים, קונה מילון ולומד 100 מילים. מעכשיו כל הבחורות יהיו שלו! הוא רץ לרחוב, ניגש לבחורה חמודה ומתחיל לדבר איתה. מה הוא אומר לה? "שלום, מה שלומך, מה עניינים, מה השעה".
והיא אומרת לו:"להתראות" בעברית והולכת. הגיבור שלנו לא מבין מה קורה.

הוא לא עשה מחקר שוק ואינו יודע כי כל המתחרים שלו פועלים באותה שיטה בדיוק. וזה לא מרשים אף אחת החל משנת 1993. אפילו פנסיונרים (ולא רק בחורות צעירות) מזמן לא מתרגשים מ-"קאק דילה?" כך הוא מגיע למסכנה כי בחורות רוסיות רוצות לשמוע משהו יותר מעניין. וזה דורש לימוד רוסית יותר רציני.

שיחון

"טוב", אומר הבחור הצעיר. "חבל שאני קניתי מילון. זה לא עזר לי. עכשיו אני אקנה שיחון והחיים שלי ישתנו!".
הוא קונה שיחון, לומד משפטים, ביטויים שלמים ובדיחות. חודש הוא לא יוצא מהבית, הוא כמעט אינו אוכל ואינו ישן. ושוב הוא יוצא לרחוב ומתחיל עם בחורה. זה כבר יותר טוב… אבל פתאום בחורה מתחילה לשאול אותו שאלות והוא לא מבין כלום. והבחורה צוחקת עליו. הפעם מרוב הבושה הוא בעצמו עוזב את הבחורה ורץ הביתה להסתתר. הוא מבין: "ללמוד רוסית זו מסימה קשה מדי. לא בשבילי" אבל למחרת מתחרט ונרשם לקורס.

קורס

הוא מגיע לשיעור ניסיון ואומר: "מצוין! הפעם אני אצליח!" הוא משלם מראש עבור קורס רוסית של שלושה חודשים, והקורס מתחיל…
.
אווירה מצוינת! הוא מוצא לעצמו הרבה חברים בקורס. כולם לומדים רוסית ביחד. מתברר שרוסית זה לא רק בחורות יפות. זה גם עסקים, טיול לרוסיה, חברים בעבודה, קרובי משפחה של אישה.

תלמיד אחד גדל במשפחה רוסיה ומבין הכל, אבל אינו יכול לדבר.

תלמיד אחר מדבר, אבל יש לו טעויות והוא רוצה ללמוד דקדוק, כדי לתקן את הטעויות.

ישנה גם בחורה צעירה בקבוצה. היא חמודה, אבל קצת שמנה. רוב הזמן היא ישנה בשיעור, כי היא עובדת
במשמרות לילה במלון וצריכה לישון בבוקר (לא משנה איפה). היא גם רוצה להכיר מישהו (לא בהכרח רוסי), מסתכלת על בחורים ואינה מרוכזת. היא כבר חודשיים מנסה ללמוד אלפבית רוסי. מורה מתעסקת עם השאלות שלה על אותיות. זה מעצבן! "מה יש?!" – היא אומרת. – "הקורס נקרא רוסית למתחילים!"

יש עוד תלמידה אחת שמנסה לקרוא "חטא ועונשו" של דוסטוייבסקי ושואלת על פירושה של כל מילה. רק לשיטה כזאת היא קוראת לימוד השפה הרוסית.

הבחור שלנו מזמן למד אותיות, אך דוסטוייבסקי רחוק ממנו כמעט כמו ז'בוטינסקי.
הוא נהיה חולה ומפספס שבועיים. כשהוא חוזר, הוא הולך לאיבוד לגמרי – כבר שכח אותיות. וגם מי זה דוסטויבסקי הזה? אבל הוא לא שכח ששילם עבור הקורס ומחליט להישאר עד הסוף למרות הכל. אחרי שהקורס נגמר הבחור מקבל תעודה והוא מאושר, אך לדבר לא יכול.

מורה פרטית לא מקצועית

הוא אינו מתייאש (גבר גבר) ומחליט לקחת שיעורים פרטיים. הוא שואל את החברים שלו האם הם מכירים מורה טובה. הם כמובן מכירים! אפילו שתי מורות. מורה ליפנית ומורה למוזיקה שהן גם מלמדות רוסית כי זו שפת אם שלהן. לימודי רוסית שוב משנים צורה והפעם – שיעורים פרטיים. הוא מתחיל לדבר קצת ואפילו לכתוב קצת. אבל יש לו שאלות שהוא אינו יכול לקבל עליהן תשובות ממורה למוזיקה.

הוא צועק לשמיים: "עד מתי?! הייתכן כי לא אדע רוסית עד סוף ימי!"
פתאום הוא נזכר כי באינטרנט ניתן למצוא הכל. הוא כותב בבראוזר שלו: "לימוד רוסית", מגיע לאתר של מורה מקצועית.

כך הוא מוצא מורה. זה נס! הוא לומד דקדוק, קורא דוסטויבסקי, מכיר בחורה רוסיה ומתחתן איתה …

האם יש לכם נסיון דומה או סיפור מצחיק שקשור ללימוד רוסית? אשמח אם תשאירו תגובה.

התקשרו עכשיו כדי לקבוע שיעור ראשון:

050-9070781