מי אמר שרוסית היא שפה קשה

מורה לרוסית עוסקת בלימוד של אחת השפות המדוברות בישראל ובעולם כולו. בעקבות גלי העלייה הגדולים מרוסיה לישראל, השפה הרוסית נשמעת בכל מקום, לימוד רוסית מהווה אתגר עבור ישראלים רבים המעוניינים ללמוד את השפה מסיבות רבות ומגוונות. בעזרת מורה טוב תוכלו גם אתם ללמוד שפה אטרקטיבית ושימושית.

כבר מוכנים להתחיל?

 ניתן לקבוע שיעור עכשיו בטלפון       050-9070781

 

לפני שאתם ממשיכים לקרוא מאמר, אציג את עצמי. שמי רינה אבייב. בבלוג הזה תמצאו הרבה מידע עלי ועל לימוד רוסית בכיף – טיטה חדשנית שפיתחתי.

רוסית – כמה דברים שכדאי לדעת

 • השפה הרוסית היא שפה ממשפחת השפות הסלאביות והיא נכתבת באותיות האלפבית הקיריליות. כשלוש מאות מיליון אלף בני אדם ברחבי העולם כולו מדברים רוסית. שפות אחרות כמו פולנית, גרמנית וצרפתית השפיעו על אוצר המילים הרוסי ונכנסו לשפה המדוברת.
 • רוסיה היא אחת מהמעצמות חזקות בעולם. במדינות רבות, במיוחד במדינות שהיו בעבר שייכות לגוש הקומוניסטי, השפה הרוסית היא אחת השפות המדוברות בהן לצד השפה הרשמית. לימוד השפה הרוסית מסייע ללומדים ליצור קשר עם תושבים במדינות רבות.
 • לימוד רוסית נדרש לאנשי עסקים רבים בתחומים שונים כמו תיירות, נדל"ן, ייבוא וייצוא בענפי מסחר שונים ועוד. אנשי עסקים בכירים טוענים כי הודות לשפה הרוסית הם הצליחו לקשור קשרים אישיים עם אנשי עסקים בכירים ברוסיה ובעולם כולו ולמצות את הפוטנציאל העסקי.
 • בעשור האחרון לימוד השפה רוסית מבוקש מאוד בין אנשים מכל הגילאים ובכל המקצועות. עורכי דין, רופאים, אנשי עסקים, עובדי היי- טק , יזמים ואנשי נדל"ן תרים אחרי מורה פרטי לרוסית כדי ללמוד את השפה.
 • ישראלים רבים היוצאים לשליחות ולעבודה ברוסיה ובמזרח אירופה מחפשים מורה לרוסית כדי שיוכלו להתערות היטב בסביבת העבודה, לקשור קשרים עם האוכלוסייה המקומית ולהצליח בעבודה.
 • נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי כשלושים אחוז מתושבי ישראל הם דוברי רוסית. כמעט לכל אחד יש שכן רוסי וישראלים רבים נישאו לבני זוג שמוצאם מרוסיה. לימוד השפה הרוסית יאפשר לכם לנהל שיחה עם בני המשפחה המורחבת ולהרגיש חלק מהמשפחה.

לימוד רוסית – כל הסיבות שישכנעו אתכם ללמוד רוסית

 • לימוד רוסית חושף אותנו אל תרבות עשירה ועושר לשוני. באמצעות לימוד רוסית נוכל ליהנות מקריאת ספרות קלאסית במקור, ליהנות מהעושר הלשוני שאובד לעתים בספרות המתורגמת וגם מהתיאטרון הרוסי ומהאופרות הרוסיות המפורסמים בעולם כולו. לימוד רוסית ירחיב לנו את האופקים ויחשוף אותנו לתרבות עשירה וחדשה ויאפשר לנו ליהנות גם מתוכניות טלוויזיה מקוריות בערוצים הרוסיים. .
 • לימוד השפה הרוסית יעזור לנו לתקשר עם אוכלוסיה בת מאות אלפי איש החיים בישראל, במיוחד אם אנו אנשי עסקים. בחנויות ובבתי עסקים רבים ידיעת השפה הרוסית היא תנאי הכרחי להתקבל לעבודה. בעלי עסקים רבים מעוניינים למשוך לקוחות ממוצא רוסי, ולכן הם דורשים מהעובדים לשלוט בשפה זו.
 • מתרגם היודע רוסית ועברית מבוקש מאוד, שכרו עשוי להגיע לאלפי שקלים ויותר בחודש, בעיקר אם הוא שולט היטב בשפה העסקית. בעלי עסקים ישראליים רבים נערים יום יום בשירותיו של מתרגם מקצועי לניהול משא ומתן, לכתיבת מכתבים עסקיים ליצור מצגות ועוד ומתגמלים אותו היטב. רוצים להרוויח היטב? זה הזמן לחפש מורה לרוסית, ללמוד את השפה ולהשתלב במקצוע מכניס ומבטיח.
 • בכל נסיעת עסקים, בכל העולם, תוכלו להיעזר בשפה הרוסית. לימוד רוסית יעזור לכם ליצור קשרים עסקיים במיוחד במדינות המתפתחות במזרח אירופה, במדינות ברית המועצות לשעבר ועוד. בלימוד השפה הרוסית טמון פוטנציאל כלכלי ועסקי אדיר.

לימוד השפה הרוסית – מהי הדרך הנכונה ללמוד את השפה

 • רוסית היא שפה לא קלה. כדי ללמוד היטב את השפה בקצב שלכם כדאי ללמוד עם מורה פרטי לרוסית. לימוד רוסית בעזרת מורה פרטי לרוסית יבטיח כי תלמדו בקצב שלכם, בזמן המתאים לכם ובהתאם ליכולות שלכם. לעתים לימוד רוסית בקבוצה מקשה על הלומד אם אינו עומד בקצב ההתקדמות של כל התלמידים.
 • שעורים פרטיים של לימוד רוסית יתמקדו רק בצרכים שלכם. אם אתם לדוגמה אנשי עסקים, תלמדו את השפה העסקית, אם אתם מעוניינים לדעת לדבר רוסית, המורה הפרטי יתמקד בלימוד השפה המדוברת ואם אתם רוצים להכיר את השפה הרוסית לעומקה וליהנות מקריאת ספרות קלאסית, אתם צריכים לחפש מורה פרטי לרוסית המתמקד בתחום זה.

לימוד רוסית ברמות שונות

יש רמות שונות של לימוד השפה, רוסית למתחילים, רוסית למתקדמים ולימוד רוסית מדוברת.

 • לימוד רוסית למתחילים יקנה לכם אוצר מילים בסיסי שאותו תלמדו בדרכים מגוונות כמו למשל באמצעות תמונות, סיפורים קלים ועוד. בתום קורס בסיסי תדעו לנהל דיאלוגים קלים עם חברים דוברי רוסית.
 • לימוד רוסית למתקדמים יאפשר לכם לקרוא עיתון בשפה הרוסית, לראות סדרות בטלוויזיה, לנהל דיאלוגים ברמה גבוהה ועוד. כדי לשלוט היטב בשפה עליכם למצוא מורה לרוסית מיומן ומקצועי שידע ללמד אתכם היטב ולקדם אתכם כל הזמן.
 • לימוד רוסית מדוברת יאפשר לכם לדבר, לשמוע ולהבין את השפה. לא כל אחד חייב לדעת לקרוא ולכתוב ולשלוט במבנים הלשוניים שלל השפה. באמצעות שיעורים פרטיים תוכלו לדלג על שלבים רבים ובזמן קצר לדעת לדבר בשפה תקנית, לשמוע ולהבין.

מורה לרוסית – איך נדע לבחור את המורה הטוב ביותר?

כאשר אתם מחפשים מורה לרוסית חשוב לחפש מורה השולט בשפה, אך מכיר היטב את העקרונות של הוראת השפה כשפה שנייה. לימוד רוסית כשפה שנייה אינו דומה ללימוד רוסית לדובר ילידי, יש להתמקצע בתחום זה.

לפי המלצות – בשנים האחרונות ישראליים רכים רכשו את השפה הרוסית. הם ודאי יוכלו להמליץ לכם על מורה לרוסית. גם באתרי האינטרנט השונים העוסקים בתחום תוכלו לדלות מידע והמלצות על אודות מורים טובים.

לפי התוצאות – כאשר אתם פוגשים ישראלים דוברי רוסית טובה, שאלו אותם היכן הם למדו. ישראלים רבים מעידים כי הודות למורים מוצלחים הם למדו לקרוא רוסית בתוך כמה ימים ולאחר מספר שבועות הם כבר יכלו לנהל דיאלוגים קלים ברוסית.

לפי התכנים – לימוד רוסית צריך להיות מעניין. בחרו מורה המלמד באמצעות ספר לימוד רוסית אטרקטיבי. ספר לימוד רוסית חדיש ומעודכן, שנכתב בשנים האחרונות, מעשיר את הלומד גם בידיעת השפה וגם בתרבות הרוסית העשירה. בשווקים אין הרבה ספרי לימוד אטרקטיביים, אך מורה פרטי לרוסית בעל ניסיון ידע ללקט לבד תכנים מתאימים ומעניינים לשיעור.

החלטתם ללמוד רוסית – קבלו כמה טיפים

 • כדי להרחיב את אוצר המילים ברוסית ובכל שפה כדאי לצפות בסרטים דוברי רוסית. הסרטים המומלצים עבור לימוד השפה הרוסית הם סרטי ילדים וסדרות בטלוויזיה שבהם אוצר המילים קטן יותר והשפה בסיסית יותר. בתחילה יש לצפות בסרטים בעזרת כתוביות התרגום ובהדרגה לנסות להבין לבד. אחרי שתבינו היטב סרטי ילדים תוכלו לעבור לסרטים מסוגה אחרת.
 • כדאי להאזין לשירים ברוסית. בתחילה יש להאזין לשיר כשמולכם דף ובו כתובות מילות השיר, אחר כך שמעו עוד ועוד בכל זמן פנוי, עד שאוצר המילים ייחרט בזיכרונכם.
 • החליטו על שעה קבועה שבה אתם מדברים רק רוסית. לצורך כך אתם יכולים לנצל שכן ממוצא רוסי או למצוא חבר טלפוני, אפילו בתשלום, שישוחח אתכם על דא ועל הא, אך הכול ברוסית.
 • כדאי לכם גם לקנות ספר לימוד רוסית כדי לתרגל ולהוסיף ידע על הנלמד. חשוב לדעת כי לא מומלץ ללמוד לבד רוסית, ספר הלימוד נועד רק לתרגול ולהשלמה.
 • נוסף על כל אלה כדאי לכם לחפש מורה לרוסית ולהתמיד בלימודים. לימוד רוסית אינו נרכש ביום, מורה לרוסית מקצועי ומיומן שילווה אתכם למשך תקופה יצליח להקנות לכם את השפה.

התקשרו עכשיו כדי לקבוע שיעור ראשון:

050-9070781